ČS nemovitostní fond kupuje Rohan Business Center

Rohan Business Center

Nemovitostní fond ČS se rozroste o administrativní budovu Rohan Business Center v pražském Karlíně. Hodnota transakce činí přibližně 681,4 milionů korun. Díky nové akvizici již nemovitostní fond vlastní celkem 10 budov a tržní hodnota jeho portfolia přesahuje 7 miliard korun.

Nejstarší a největší podílový nemovitostí fond na českém trhu, který obhospodařuje REICO investiční společnost České spořitelny, zařadil do svého portfolia novou kancelářskou budovu. Jedná se o Rohan Business Center stojící v širším centru Prahy na Rohanském nábřeží v Karlíně, který se stal vyhledávanou lokalitou pro kancelářské objekty.

Hodnota nové akvizice ČS nemovitostního fondu činí přibližně CZK 681,4 mil. (EUR 25,2 mil.). „Akvizice budovy Rohan Office Center je plně v souladu s investiční strategií fondu a splňuje naše požadavky jak z pohledu lokality nemovitosti, tak i její kvality (stupeň kvality A),“ okomentoval akvizici Filip Kubricht, předseda představenstva REICO investiční společnosti České spořitelny.

ČS nemovitostní fond budovu koupil od rakouské developerské společnosti Karimpol Group. Karimpol Group je v současnosti jednou z nejvýznamnějších developerských společností ve střední a východní Evropě, která realizovala komerční projekty jak na domácím rakouském trhu, tak i v České republice, Polsku, Holandsku, Slovensku a Lucembursku. Transakce proběhla formou převodu 100% obchodního podílu v nemovitostní společnosti, která budovu Rohan Business Center vlastní.

Rohan Business Center je desetipatrová administrativní budova s převládajícími kancelářskými prostory (8 nadzemních pater, 2 podzemní). Celková pronajímatelná plocha nemovitosti činí zhruba 9,7 tisíc metrů čtverečních, přičemž téměř 100 % pronajímatelné plochy budovy je obsazeno. Budova Rohan Business Center má celkem 100 parkovacích míst ve 2 podzemních patrech. Nemovitost byla postavena v roce 2012 podle architektonického návrhu studia Architekti Hrůša & Spol, Ateliér Brno a obdržela environmentální certifikaci BREEAM (BREEAM Very Good). Tímto oceněním se zařadila mezi ekologicky a ekonomicky šetrné komerční nemovitosti na českém trhu. Mezi hlavní oblasti odrážející toto ocenění patří nízká spotřeba energie a vody.

Největším nájemcem budovy je investiční a finanční společnost East Orange, která je součástí české NATLAND Group. Společně s druhým a třetím největším nájemcem, mezinárodní společností Kuoni zabývající se marketingem a managementem cestovního ruchu (tzv. destination management) a předním světovým poskytovatelem tepelného zpracování firmou Bodycote, zaujímají téměř 50 % pronajímatelné plochy budovy.

ČS nemovitostní fond touto akvizicí rozšíří svůj počet nemovitostí v portfoliu fondu celkem na 10 budov. Celková tržní hodnota portfolia budov fondu přesáhla po akvizici budovy Rohan Business Center zhruba 7,02 mld. Kč. Ve vlastnictví fondu je nyní 6 nemovitostí v Praze, 2 nemovitosti v Bratislavě a po jedné budově v Brně a Českých Budějovicích. ČS nemovitostní fond, spravovaný investiční společností REICO IS ČS, vznikl v roce 2007 a je největším a nejstarším podílovým nemovitostním fondem na českém trhu. Hodnota fondového kapitálu přesáhla ke konci března 9 mld. Kč a ke stejnému datu investovalo do fondu téměř 40 tisíc podílníků. ČS nemovitostní fond je určen zejména konzervativním investorům a svým výnosem má za cíl se z dlouhodobého pohledu pohybovat nad úrovní státních dluhopisů. Výnos fondu za posledních 5 let byl 2,8 % p.a. (k 14. dubnu 2016).

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách Fondinfo.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další příspěvky v rubrice Tiskové zprávy

Čtyři nové podílové fondy ČSOB

Čtyři nové podílové fondy ČSOB

Zamilovat se do společnosti, do které se rozhodnete investovat, jde stejně dobře jako do člověka. Emoce k životu bezpochyby …

ČS nemovitostní fond kupuje Rohan Business Center

ČS nemovitostní fond kupuje Rohan Business Center

Nemovitostní fond ČS se rozroste o administrativní budovu Rohan Business Center v pražském Karlíně. Hodnota transakce činí …

ESPA Stock Biotec je nejlepším fondem posledních pěti let

ESPA Stock Biotec je nejlepším fondem posledních pěti let

Podílový fond ESPA Stock Biotec, který spravuje ERSTE Asset Management, zvítězil v prestižní soutěži Thomson Reuters Lipper Fund …

Penzijní připojištění ČSOB dosáhlo zhodnocení 1,2 %

Penzijní připojištění ČSOB dosáhlo zhodnocení 1,2 %

ČSOB Penzijní společnost zhodnotila v roce 2015 prostředky svých klientů u původního penzijního připojištění, dnes …

Penzijku od ČSOB se daří, účastnické fondy dlouhodobě vydělávají

Penzijku od ČSOB se daří, účastnické fondy dlouhodobě vydělávají

Účastnickým fondům v penzijku od ČSOB se dlouhodobě daří. Od ledna 2013, kdy bylo nové penzijní spoření uvedeno na trh, …

Investice do fondů vzrostly od počátku roku o více než 13 procent

Investice do fondů vzrostly od počátku roku o více než 13 procent

K 30. září roku 2015 bylo v domácích a zahraničních fondech nabízených v České republice zainvestováno 367,2 miliard korun. …

Comments

comments