Investiční skupina CIMEX spouští český nemovitostní fond EDULIOS

Skupina CIMEX, která patří mezi největší privátní investory v České republice, představila tento týden na mnichovském veletrhu EXPO REAL nový nemovitostní fond EDULIOS.

Ten je jedním z prvních nemovitostních fondů kvalifikovaných investorů na českém trhu. EDULIOS nabízí možnost přímého spoluvlastnictví prvotřídních komerčních nemovitostí s nadstandardním zhodnocením vložených prostředků. V rámci fondu budou vznikat specializované podfondy s odlišnou investiční strategií zaměřenou vždy na určitý typ nemovitostí – například kancelářské budovy, obchody nebo hotely. Jako první vznikl podfond EDULIOS Alfa zaměřený výhradně na kvalitní výnosové nemovitosti ze segmentu administrativních budov v Praze. Očekávaná výnosnost tohoto podfondu je 6-8 %.

Investice do nemovitostí jsou dlouhodobě oblíbeným investičním nástrojem, který nabízí stabilní výnosnost, nízké riziko i možnost dvojitého příjmu jak z pronájmu budovy, tak jejího zhodnocení. Ale aby byla výnosnost co nejvyšší, je nutné dobře rozumět nejen investicím obecně, ale i samotným nemovitostem. Proto jsme se rozhodli rozšířit zatím omezené možnosti investorů o specializovaný fond, kde se o všechny části transakčního procesu (od akvizice nemovitosti přes její správu po následný prodej) stará vysoce kvalifikovaný tým lidí s dlouholetou praxí. Investor se tak nemusí sám starat o správu a zhodnocení nemovitosti, ale přitom má spolehlivý přehled o své investici,“ komentuje situaci na trhu ředitel fondu EDULIOS Martin Skalický.

Zkušenosti a profesionalita

Fond EDULIOS a jeho podfondy jsou řízeny zkušeným realitním investorem – skupinou CIMEX, která patří mezi největší privátní investory v České republice s mnohaletými znalostmi a zkušenostmi v oblasti investic do nemovitostí. Její portfolio s bilanční sumou téměř 7 miliard korun zahrnuje nejen bezmála 100 000 m2 kanceláří, ale i logistická centra nebo hotely. Průměrná roční výnosnost administrativních budov vlastněných CIMEX dosahuje 7,39 % a podle aktuálního průzkumu je drtivá většina nájemců jeho budov celkově spokojena s pronájmem prostor, pouze 3 % z nich se plánují v příštích letech přestěhovat.

Na úspěchu fondu EDULIOS se navíc podílí i další významné subjekty – administraci zajišťuje QI Investiční společnost ze skupiny Conseq, depozitářské služby ČSOB, auditorem fondu je PwC a majetek je oceňován společností Knight Frank.

Podfond EDULIOS Alfa

Hlavním cílem fondu EDULIOS je nabízet kvalifikovaným investorům možnost zhodnocení vložených finančních prostředků prostřednictvím svých specializovaných podfondů, které mají různou investiční strategii zaměřenou vždy na určitý typ nemovitostí (kancelářské budovy, retail, hotely apod.). Jako první byl založen podfond EDULIOS Alfa zaměřený výhradně na kvalitní výnosové nemovitosti ze segmentu administrativních budov v Praze. Očekávaná výnosnost podfondu EDULIOS Alfa je 6-8 %.

První investicí podfondu EDULIOS Alfa je koupě administrativní budovy City West B1 (www.citywestb1.cz), která je součástí rozsáhlého projektu kancelářských a rezidenčních nemovitostí v pražských Stodůlkách. Budova nabízí přibližně 20 000 m2 moderních kanceláří obsazených kvalitním portfoliem nájemců, prvotřídní technický stav a dobrou lokalitu.

Zdroje výnosů fondu

Primárním zdrojem výnosů nemovitostního fondu jsou zdroje získané pronájmem prostor ve vlastněných nemovitostech. Druhou možností je zhodnocení nemovitosti a výnos odpovídající rozdílu mezi nákupní a prodejní cenou. EDULIOS je fondem kvalifikovaných investorů, možnost investice tedy nabízí pouze osobám (fyzickým i právnickým), které mají zkušenost s investičními nástroji, a tím pádem dostatečné zkušenosti potřebné pro posouzení rizik takové investice.

O fondu Edulios

Nemovitostní fond kvalifikovaných investorů EDULIOS nabízí různorodé možnosti investic do kvalitních nemovitostí s nadstandardním výnosem a středním rizikem. Fond EDULIOS a jeho podfondy jsou řízeny zkušeným realitním investorem – skupinou CIMEX, která patří mezi největší privátní investory v České republice s mnohaletými znalostmi a zkušenostmi v oblasti investic do nemovitostí. Její portfolio s bilanční sumou přes 6 miliard korun zahrnuje nejen desítky tisíc m2 kanceláří, ale i logistická centra nebo hotely. Na úspěchu fondu EDULIOS se navíc podílí i další významné subjekty – administraci zajišťuje QI Investiční společnost ze skupiny Conseq, depozitářské služby ČSOB, auditorem fondu je PwC a majetek je oceňován společností Knight Frank.

Zdroj: Cimex

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách Fondinfo.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další příspěvky v rubrice Tiskové zprávy

Čtyři nové podílové fondy ČSOB

Čtyři nové podílové fondy ČSOB

Zamilovat se do společnosti, do které se rozhodnete investovat, jde stejně dobře jako do člověka. Emoce k životu bezpochyby …

ČS nemovitostní fond kupuje Rohan Business Center

ČS nemovitostní fond kupuje Rohan Business Center

Nemovitostní fond ČS se rozroste o administrativní budovu Rohan Business Center v pražském Karlíně. Hodnota transakce činí …

ESPA Stock Biotec je nejlepším fondem posledních pěti let

ESPA Stock Biotec je nejlepším fondem posledních pěti let

Podílový fond ESPA Stock Biotec, který spravuje ERSTE Asset Management, zvítězil v prestižní soutěži Thomson Reuters Lipper Fund …

Penzijní připojištění ČSOB dosáhlo zhodnocení 1,2 %

Penzijní připojištění ČSOB dosáhlo zhodnocení 1,2 %

ČSOB Penzijní společnost zhodnotila v roce 2015 prostředky svých klientů u původního penzijního připojištění, dnes …

Penzijku od ČSOB se daří, účastnické fondy dlouhodobě vydělávají

Penzijku od ČSOB se daří, účastnické fondy dlouhodobě vydělávají

Účastnickým fondům v penzijku od ČSOB se dlouhodobě daří. Od ledna 2013, kdy bylo nové penzijní spoření uvedeno na trh, …

Investice do fondů vzrostly od počátku roku o více než 13 procent

Investice do fondů vzrostly od počátku roku o více než 13 procent

K 30. září roku 2015 bylo v domácích a zahraničních fondech nabízených v České republice zainvestováno 367,2 miliard korun. …

Comments

comments