Adam Lessing: Česko je rostoucím a atraktivním trhem

Novinky na trhu

Společnost Fidelity Worldwide Investments rozšiřuje své aktivity v České republice. Investoři se mohou těšit na širokou nabídku podílových fondů. O plánech do budoucna jsme si povídali s Adamem Lessingem, ředitelem pro Švýcarsko, Rakousko a východní Evropu ve společnosti Fidelity Worldwide Investment.

Proč se společnost Fidelity Worldwide Investments rozhodla rozšířit své aktivity právě na českém trhu? Jaká jsou Vaše očekávání?

Fidelity je globálním správcem aktiv, přičemž značná část našich klientů se rekrutuje z řad bank, pojišťoven a dalších institucionálních investorů. Mnoho z nich má své aktivity v České republice. A tak když se nás v roce 2012 klienti zeptali, proč nepůsobíme v České republice, začali jsme o tom uvažovat. Udělali jsme si průzkum trhu a došli k závěru, že Česko je rostoucím a atraktivním trhem. Od té doby se naše zjištění několikrát potvrdilo a tak jsme se rozhodli expandovat na český trh.

Kolik fondů plánujete v České republice nabízet? Jakého budou zaměření?

Fidelity Funds SICAV spravuje více než 160 podílových fondů, které pokrývají široké spektrum aktiv, od peněžního trhu po akcie malých společností, a to ve všech regionech světa. V současnosti máme v Česku registrovaných 70 fondů. Další rozšíření naší nabídky bude záležet na poptávce českých klientů.

Jakými kanály budou vaše fondy distribuovány (banky, finančně-poradenské společnosti)?

Primárně budeme spolupracovat s našimi globálními klienty. Tedy bankami a pojišťovnami. Ale rovněž plánujeme využít a „servisovat” i další distribuční kanály. Pokud pojišťovací společnost distribuuje své pojistné produkty prostřednictvím finančně poradenských společností, budeme rovněž zástupce těchto společností vzdělávat a trénovat v oblasti našich produktů.

Které fondy budou českým investorům dostupné přímo v korunách? Jsou tyto fondy měnově zajištěné?

Ano, již nyní máme několik fondů, jako je globální dividendový fond (Global Dividend Fund) a fond evropských dluhopisů s vysokým výnosem (European High Yiedl Fund) s korunovou třídou, která je rovněž měnově zajištěna do koruny. Investor nepodstupuje měnové riziko. Další rozšiřování nabídky měnově zajištěných tříd podílových listů se bude odvíjet od poptávky klientů.

Můžete uvést jeden fond z vaší nabídky, který by určitě neměl chybět v portfoliích českých investorů. Proč?

Určitě bychom doporučili globální dividendový fond, který je jedním z nejúspěšnějších fondů v posledních letech. Od roku 2012 do něj investoři vložili 7 miliard dolarů. Zaměřuje se na akcie společností, které stabilně vyplácejí dividendy, a to i v nepříznivých časech ekonomického vývoje. Je to vynikající volba pro období, kdy ostatní investice jako peněžní trh či vládní dluhopisy nenabízejí atraktivní výnos.

Kde mohou čeští investoři nalézt důležité informace k nabízeným fondům (factsheet, KIID apod.)?

Investoři mohou najít informace na naší webové stránce www.fidelity.cz, kde jsou k dispozici všechny informace, které vyžaduje legislativa (factsheet, prospekt, atd). Na našich stránkách také najdete videa a další zajímavé informace o finančním trhu a investičních příležitostech.

Upozornění: Informace a data uveřejněná na internetových stránkách Fondinfo.cz nepředstavují nabídku k nákupu či prodeji jakýchkoliv investičních produktů ani nepředstavují investiční či obchodní doporučení. Obsah internetových stránek slouží jen a pouze ke studijním účelům. Podmínky užívání jsou uvedeny zde.

Další příspěvky v rubrice Komentáře odborníků

V Evropě se vyplácí nejvyšší dividendy

V Evropě se vyplácí nejvyšší dividendy

Trend globálního zvýšení dividendových výnosů začal v roce 2000. Roční nárůst v dividendových výnosech v Evropě nyní …

Akciové trhy budou letos volatilní

Akciové trhy budou letos volatilní

Světové trhy se nyní potýkají se třetí vlnou deflace od roku 2008. Epicentrum se nenachází ve vyspělém světě či finančním …

Šokující předpovědi Saxo Bank na rok 2016

Šokující předpovědi Saxo Bank na rok 2016

Mezinárodní investiční a obchodní banka Saxo Bank vydala své každoroční „Šokující předpovědi“ pro příští rok. Zde je …

Kauza Dieselgate ohrožuje klid evropského hospodářství

Kauza Dieselgate ohrožuje klid evropského hospodářství

Kauza Dieselgate spojená s automobilovým koncernem Volkswagen se zdá být v kontextu nedávných událostí v Paříži upozaděná, …

Co čekají Češi v penzi od státu?

Co čekají Češi v penzi od státu?

Podle aktuálního průzkumu NN pojišťovny a penzijní společnosti jsou Češi skeptičtí k budoucí pomoci státu v penzi – jen …

Čínské statistiky: Jsou nadhodnocené?

Čínské statistiky: Jsou nadhodnocené?

Čínský statistický úřad zveřejnil údaje za růst druhého největšího hospodářství na světě. Čínská ekonomika rostla o …

Comments

comments